U kupovinu novog namještaja nije teško otići, pa upravo zbog toga u većini kuća postoji pokoji stari komad namještaja koji čeka neke sretnije dane. Ne znamo što s njim, a u isto vrijeme ne želimo da završi u smeću, najčešće zbog sentimentalne vrijednosti i vidljivog potencijala. Upravo taj namještaj vapi za svojom osobnom transformacijom.
TRANSFORMACIJA DRVENOG NAMJEŠTAJA
Najčešće je u pitanju drveni namještaj, pa je za njegovu transformaciju potrebno najprije temeljito čišćenje, a zatim pripremanje podloge brušenjem i skidanjem prvotne boje. Ukoliko se na površini namještaja nalaze neravnine, poželjno ih je izravnati te popuniti udubine odgovarajućim ispunama. Zatim se postavlja temeljna boja, a nakon što se dobro osuši, slijedi završni korak: bojanje namještaja lakom ili bojom za drvo.
Osim što je restauracija starog namještaja ekološki osviješten proces, uštedjet ćete, napraviti nešto korisno, a možda i pronaći novi hobi! Uz malo truda i volje, možete udahnuti potpuno novi život namještaju. Sve što je potrebno je malo boje, osnovni alat te osobno vrijeme i strpljenje- ali sve se to isplati zbog rezultata na kraju, za koji ste sami zaslužni!
Restauracijom ne moramo uvijek samo obojiti cijeli komad namještaja u bijelo. Može se nešto naslikati, promijeniti ručkice i teksturu, kombinirati boje… Namještaj će biti jednako funkcionalan i prije i poslije. Stoga, transformacija starog namještaja može biti zaista kreativan proces uz samo malo mašte, ali i inspiracije. Ovaj članak služi upravo tome, kako bi pronašli inspiraciju i krenuli na posao.
Foto: Instagram, Unsplash