Ovih dana posebnu pažnju posvećujemo pravilnoj higijeni i dezinficiranju predmeta. Učestalo pranje ruku s agresivnim sredstvima za dezinficiranje dodatno isušuje kožu, ali i oštećuje nakit, poput prstenja i narukvica.
Pandemija koronavirusa uvelike je promijenila naše životne navike. Dezinficiranje predmeta i prostorija postala nam je glavna aktivnost, a dugotrajni boravak u kući natjerao nas je da još više cijenimo sve one sitne radosti koje su činile našu svakodnevicu.
Ukoliko spadate u skupinu onih koji se ne žele odreći male doze glamura tijekom izolacije, tada posebnu pažnju trebate posvetiti pravilnom čišćenju nakita.
Kako dezinficirati nakit
Najjednostavnija metoda dezinfiricanja prstenja jest pomoću mlake vode i blagog tekućeg sapuna. Ukoliko je potrebno, prstenje možete ostaviti u posudici s vodom i sapunom da se namaču neko vrijeme, a zatim ih blago istrljati služeći se četkicom s mekanim vlaknima.
Zlatni i srebrni nakit možete dezinficirati sredstvima koje sadrže alkohol, a posebnu pažnju obratite na neravne površine u kojima se može nakupljati nečistoća.
Želite li vratiti stari sjaj srebrnom nakitu, istrljajte ga mekanom krpicom na koju možete staviti malo sode bikarbone.
Biseri i drago kamenje
Agresivna sredstva poput alkohola i sredstva za dezinficiranje ruku mogu trajno oštetiti nakit s biserjem i dragim kamenjem, no također se ne preporuča ni čišćenje s vodom, stoga je najsigurnija metoda da ovu vrstu nakita uvijek skidate prije pranja ruku i povremeno istrljate mekanom krpicom.
Foto: Unsplash